--- İlk çalışma hayatına 1976 yılında SSK Genel Müdürlüğünde başladı.

--- SSK Genel Müdürlüğünün Türkiye çapında düzenlediği sosyal güvenlik mevzuatı eğitim seminerlerinde SSK MEMURLARINA 3. KEZ HOCA olarak dersler verdi.

--- 1994 Yılında Türkiye'de ilk kez sosyal güvenlik konularında Canlı radyo programları hazırlayıp sundu.

--- İş hukuku ve sosyal güvenlik konularında işverenlere, sendikalara, iscilere danışmanlık yaptı.. Daha sonra özel sektöre geçip finans ve turizm sektöründe çalıştı.

--- Bir çok ülkedeki yurttaşlarımızın gerek yaşadığı ülkede, gerekse Türkiye'de ki sosyal güvenlik işlemlerini yaparak, SORUNLARINI COZDU. HAKLARINI ALMASINI SAGLADI.

--- Halen YURTDISINDA; SOSYAL GUVENLIK, IS HUKUKU, SOSYAL HAKLAR, GOCMENLIK V,S KONULARINDA DANISMANLIK YAPMAKTA ve SEMINERLER VERMEKTEDIR.

--- Avrupa ülkelerinin tamamının, Almanya, Amerika, Kanada ve Rusya, Azerbaycan, v,s yaklaşık 25 ülkenin sosyal güvenlik işlemlerini yapmakta ve ULKELERARASI HIZMET DEVRI ve PRIM TRANSFERI ISLEMLERINI YAPABILMEKTEDIR.

--- 42 yıllık tecrübesiyle, binlerce yurttasimizin sosyal güvenlik sorunlarına yasal çözümler getirip, Yurtdışında yaşadığı ülkelerden ve Türkiye 'den emekli maaaşlarını bağlattırdi.A---MESLEKI FAALİYETLERİNDEN VE SEMINERLERINDEN BAZILARI:.

- Türkiye ile Batı ülkelerinin sosyal güvenlik sistemleri semineri.

- TURKIYE ve AVRUPA ulkeleri arasindaki sosyal güvenlik anlaşmasının getirdiği haklar ve 2 ulkeden cifte emeklilik semineri.

-- GURBETCI YURTTASLARIMIZIN Yurtdışı emekliligi seminerleri, TV ROPORTAJLARI, GAZETE YAZILARI.

--- AMERIKA ve KANADA da; tüzel kişilikli sosyal servislerde, dernek ve vakıflarında YURTTASLARIMIZA ve TURKIYEDE CALISAN YABANCI UYRUKLULARA, Türkiye, Amerika, Avrupa ,Kanada, 'nın sosyal güvenlik sistemlerini anlatıp, sosyal güvenlik anlaşmalari ile 2 ulkede birden doğan hakları ACIKLIYAN seminerler,

--- North Amerika'nın en büyük inşaat sendikası LOCAL 183' de seminer verdi.

-- Gocmenlik yasalarini acikliyan seminerler verdi.

-- ALMANYA, AMERIKA, KANADA 'nin sosyal güvenlik sistemleri.

- Türkiye-Kanada ve TURKIYE--ALMANYA arasindaki sosyal güvenlik anlaşmasının getirdiği haklar.B- HAZIRLADIĞIM RAPORLARDAN BAZILARI.

- Devlet memurlarının özlük haklarındaki sosyal adaletsizlikler (Türkiye'de iken T.C Başbakanlık Devlet Personel Bsk'lığına sunmuştu).

- Sosyal güvenlik kurumlarının ( SSK--BAĞKUR- EMK SAND.) mevzuat farklılıkları ve sosyal adaletsizlikler. (SGK' ya sundu).

--- Göçmenlerin sorunları ve çözümleri ( Türkiye' ye sundu).

--Yurtdışı emeklilerin magduriyeti ve çözüm onerileri ( SGK ya sundu).C- KATILDIĞIM SEMİNERLERDEN BAZILARI.

-- Hizmet (servis) sektöründe pazarlama teknikleri.

-- Kişisel gelişim ve beden dili.

- Türkiye'deki ve Dunya'daki turizm örgütlenmesi.( IATA ).
Saygılarımla,
Nuri Sansarlioğlu
Sosyal Güvenlik Danışmanı
Social Security Consultant


CELL 905 616 8102
E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Web: www.sosyal-guvenlik.com